Çerez Örnek

Türkçe Yeterlik (Muafiyet) Sınavı Duyurusu

TDAE-Türkçe Öğretim Birimin tarafından düzenlenen, başarılı olan adayların C1 düzeyine denk yeterlik belgesi sahibi olacağı Türkçe Yeterlik (muafiyet) sınavının tarihi, saati ve yeri aşağıda belirtilmiştir.

Sınav tarihi ve saati: 05 Haziran 2023 Pazartesi, saat 10:00

Sınav yeri: Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü derslikleri

Sınav başvurusu için adayların pasaportlarını ve aşağıda belirtilen hesap numarasına 600 TL sınav ücreti yatırıldığını gösteren banka dekontunu, Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü sekreterliğine (ilgili kişiler: Gözde Han veya Seda Acıoğlu) iletmelidirler.

Çevirimiçi (online) başvuru için tobir@mail.ege.edu.tr adresine adayların kişisel bilgilerini içeren pasaport sayfalarının görüntüsünü ve banka dekontunu göndermelidirler. (Çevirimiçi/online süreç sadece başvuru içindir. Sınavlar dersliklerde, yüz yüze yapılmaktadır.)

Yüz yüze başvurularda başvuru esnasında, çevirimiçi (online) başvurularda sınavdan önce adayların Sınav Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Çevrimiçi (online) başvuru yapanların belge teyidi bu esnada yapılacağından adayların pasaportlarını yanlarında bulundurmaları ve sınavdan en geç yarım saat önce (saat 09:30da) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü sekreterliğinde bulunmaları gerekmektedir. Adayların sınava girebilmesi için en geç 02 Haziran 2023 tarihine kadar ücret yatırıp Enstitüye iletmesi veya yukarıda belirtilen bilgileri mail yoluyla göndermesi gerekmektedir.

Hesap Bilgileri Hesap Adı: Ege Üniversitesi Rektörlüğü DSS IBAN: TR63 0001 0014 4607 2168 9350 56


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ