Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Mezuniyet

EÜ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARINDAN
 MEZUN OLACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

Mezuniyet İçin Enstitüye Elden Teslim Edilmesi Gerekli Olan Belgeler

1) Öğrenci Kimlik Kartı

2) Kütüphane ilişik kesme belgesi (Merkez Kütüphaneden alınacaktır)

3) Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından ilişik kesme yazısı

4)  İmzalı Tez Veri Giriş Formu  (2 Adet )(YOK sayfasından öğrenci tarafından alınıp doldurulacak)

5) Tezlerden bir adet sadece jüri üyelerinin isimlerinin bulunduğu (imza olmayacak) tez savunma sınav tutanağı teze ciltlenecek ve enstitüye teslim edilecek. Jüri üyelerine verilecek basılı tezlerde ve YOK sayfasına yüklenecek CD içerisindeki tezde tez savunma tutanağı bulunmayacak.

   

6) Tezin tamamının yer aldığı ve PDF formatında hazırlanmış 2 adet CD 


YÖK Yürütme Kurulu 13.05.2020 tarihli toplantısında alınan karar gereği Kişisel verilerin korunması bakımından bundan sonraki süreçte tezlerin jüri imzalı sayfalarının  CD içerisindeki teslim edilecek pdf formatındaki  tez dosyasına  yüklenmemesi önemle rica olunur. (Ayrıca etik Kurallara Uygunluk Beyanında da öğrenci imzası olmamalıdır.)

 (Tezde yer alan Etik Kurallara Uygunluk Beyanının öğrenci tarafından imzalandıktan sonra basılı  Tez içerisine eklenmesi gerekmektedir.)

(CD içerisinde tezin tamamının yer aldığı dosyalar isimlendirilirken Tez Veri Girişi Formundaki referans numarası kullanılacaktır)

     Örnek:

     a) Tam Metin için referansno.pdf (Tam metin içinde özet, imzalı kabul-onay sayfası, içindekiler, giriş vb. tezin tüm sayfaları olmalıdır)

      b) Ekler için referansno.rar

7) Devlet burslusu olarak ülkemize gelen yabancı uyruklu öğrenciler için Mezuniyet Bilgi Formu   (2 Adet) (aşağıdaki formu doldurup enstitüye teslim edilmesi gerekmektedir)

Mezuniyet bilgi formu alım işlemleri

8) Tüm Yabancı öğrenciler için Türkiye Mezunları Bilgi Formu (2 adet)(burslu ve kendi imkanlarıyla gelen yabancı uyruklu öğrenciler tarafından; doldurulacak ve enstitüye teslim edilecektir.

Türkiye Mezunları Bilgi Formu